Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin. Kontaktujte nás ×
All articles

Axel Johnson International vstupuje do průmyslové automatizace přes získání společnosti OCS

Společnost Axel Johnson International vstoupila na trh závěsných dopravních systémů a průmyslové automatizace převzetím většinového podílu v OCS AB, globálním poskytovateli závěsných dopravních systémů se sídlem v Borås, Švédsko.

Společnost OCS poskytuje vysoce kvalitní závěsné dopravní systémy pro automobilový, letecký a všeobecný průmysl a má zvláště silné zastoupení v severském regionu a střední Evropě. Společnost OCS přidává do skupiny Axel Johnson International tržby ve výši 100 milionů SEK a vytváří počáteční platformu, z níž má skupina v úmyslu vybudovat silného evropského hráče v průmyslové automatizaci. Akvizice je v souladu s dlouhodobou strategií skupiny poskytovat kompletní technická řešení pro různé průmyslové zákazníky a aplikace.

„Získání společnosti OCS je milníkem pro Axel Johnson International, protože představuje naši první investici do průmyslové automatizace,“ říká Martin Malmvik, generální ředitel Axel Johnson International, který se stane předsedou OCS AB. „Vidíme značný růstový potenciál a budeme úzce spolupracovat s manažerským týmem, abychom je podporovali všemi možnými způsoby.“

Společnost OCS bude nadále působit pod svou současnou značkou jako součást obchodní skupiny Axel Johnson International pro průmyslová řešení. Současní vlastníci budou i nadále zapojeni do příslušného vlastnictví menšinových podílů, čímž se sladí pobídky vlastníků a vytvoří silný pocit partnerství mezi oběma stranami.

„Stát se součástí rodiny společností Axel Johnson International vytvoří mnoho nových příležitostí pro zákazníky a zaměstnance skupiny OCS a těším se, že budu i nadále vést společnost,“ říká Kenth Almqvist, který spolu s Christerem Lundgrenem a Mathiasem Frunzem zůstanou částečnými majiteli skupiny OCS. „Společně budeme pracovat na dalším posílení naší nabídky na trhu pro štíhlou, čistou a ekologickou výrobu.“

For further information, please contact:

Hans Glemstedt, Head of Strategy and M&A, Axel Johnson International,
+46 (0)8 453 77 41, hans.glemstedt@axinter.com

Martin Malmvik, CEO & President, Axel Johnson International,
+46 (0)8 453 77 51, martin.malmvik@axinter.com

Kenth Almqvist, CEO, OCS Holding AB
+46 (0)33 23 34 40, ka@ocs.se