Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin. Kontaktujte nás ×
All articles

Efektivní cyklistická montážní linka pro sériovou nebo smíšenou výrobu

Článek v Bike Europe:

Trh s koly a elektrokoly v Evropě v důsledku globální pandemie stále zaznamenává silný růst. S neustálým nárůstem poptávky a současně s výzvami v dodavatelském řetězci potřebují výrobci jízdních kol a elektrokol zajistit svou montážní kapacitu pro rychlé změny situace na trhu.

 

assemblyline bicycle

Švédská společnost, OCS Overhead Conveyor Systems, pomáhá předním výrobcům jízdních kol zlepšit jejich podnikání a ziskovost prostřednictvím přizpůsobených řešení pro montáž. Buď v situaci, kdy potřebují navrhnout novou montážní linku, nebo zvýšit kapacitu na stávající lince.

Jedinečná řešení závěsných dopravníků splňují požadavky výrobců jízdních kol na flexibilní a efektivní montážní linky. Patentovaná technologie našich systémů založená na tření umožňuje nabízet moderní průmyslová řešení, která jsou čistá, tichá a bez oleje a vysoce flexibilní pro rychlé změny-klíčový faktor v tomto vzkvétajícím průmyslu.


Zvyšte efektivitu operátora a výrobní kapacitu
Výzvou při navrhování montážních linek je, jak optimalizovat výrobní tok na základě kombinace různých typů vyráběných kol a kolísání doby montáže.

Nakonec jde o maximalizaci efektivity operátora snížením plýtvání, jako jsou čekací doby a další činnosti bez přidané hodnoty. Při návrhu výrobního toku je také důležité vzít v úvahu, jak jsou všechny potřebné součásti k dispozici pro operátora. Mělo by být dodáváno na jednotlivé pracovní stanice, vybaveno skladem nebo kombinací? Díky rozsáhlým zkušenostem z navrhování montážních linek v různých průmyslových odvětvích, zejména v automobilovém průmyslu, se společnost OCS stala skutečným partnerem, pokud jde o vytváření nejoptimálnějšího řešení montáže jízdních kol a návrhu linky pro průmysl.


Optimalizujte cenný podlahový prostor
Transformace z tradiční montáže na podlahu na automatizované závěsné řešení má drastický vliv na výrobní kapacitu a výkon. Závěsný dopravník uvolňuje cenný podlahový prostor a umožňuje montážnímu týmu obejít kola v různých úhlech. Operátoři mohou volně chodit po ergonomických pracovištích a kolo lze otočit o 360 stupňů a nastavit výšku, což znamená ideální pracovní podmínky pro zaměstnance.

 

Řešení nadzemního úložiště
Kola a rámy jsou dvě součásti vyžadující značný úložný prostor. Pro některé zákazníky společnost OCS vytvořila řešení pro skladování nad hlavou, kde je jeden pár kol zpracován společně visící v nosiči a podobně pro rámy. Kola a rámy jsou odesílány dolů na správnou montážní stanici, ve správném pořadí a ve správný čas – další příklad toho, jak lze zvýšit celkovou produktivitu.


Špičková výroba jízdních kol a elektrokol
             V roce 2009 jsme nainstalovali naši první montážní linku v cyklistickém průmyslu a dnes řada předních výrobců jízdních kol po Evropě nainstalovala systémy OCS. Design linky je vytvořen ve velmi úzké spolupráci se zákazníkem, kde jsou důkladně definovány jeho potřeby, např. požadovaná kapacita linky, očekávaná kombinace typů kol atd. Na základě toho pak můžeme s využitím našich dlouholetých zkušeností a know-how navrhnout design linky, který poskytne maximální produktivitu. Dalším faktorem je filozofie výroby zákazníků, kterou je při návrhu stejně důležité dodržovat. Řada našich zákazníků zdvojnásobila svou výrobní kapacitu a někteří z nich již plánují rozšíření kvůli rychlému růstu, říká obchodní ředitel Christer Lundgren z OCS.

 

Heiko Müller, generální ředitel společnosti Riese a Müller, německý výrobce prémiových jízdních kol, říká o montážních řešeních následující:

„Naše výrobky znamenají prvotřídní kvalitu a udržitelnost, což znamená špičkovou výrobu a partnery, kteří nám pomáhají dosáhnout těchto cílů. S OCS máme špičkový systém a po svém boku spolehlivého partnera “.

Trh s jízdními koly je velmi dynamický a transformace mobility, kterou svět v současné době zažívá, vyžaduje přechod k efektivnější výrobě. Správný design linky se zaměřením na efektivitu obsluhy a ergonomii umožní podstatné snížení výrobních nákladů.

 

Technologie dopravníku poskytuje:

Závěsný dopravník:

  • Třecí pohon
  • Nízká hlučnost
  • Bezolejový a čistý
  • Power / free funkce
  • Modulární
  • Umožňuje operátorům přístup k celé lince

 

Přepravce:

  • Poskytuje plnou 360° přístupnost k jízdnímu kolu
  • Nastavitelná výška
  • S krabicí na komponenty a háky na kola
  • Připojení k sedlovému otvoru nebo rámu