Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin. Kontaktujte nás ×

OCS 150 závěsný dopravník

OCS 150 závěsný dopravník – Do 150 kg/m

Základem systému je počet řízených a/nebo manuálních drah. K nim jsou připojeny spínače, zatáčky i skladové sekce pro maximální tok ve výrobě. Modulární systém je přizpůsoben hmotnosti zátěže a dalším parametrům. OCS 150 závěsný dopravník systém zvládne zatížení do 150 kg/m. Systém umožňuje rychlé a snadné změny v dalším rozvoji výrobního procesu.

Dopravní tratě

Dopravní tratě jsou jednoduché, spolehlivé a téměř zcela tiché. Hnací mechanismus se skládá z třecího pásu poháněného šnekovým motorem. Rychlost pásu se může měnit od 1 do 80 m/min. Různé části systému můžou běžet rozdílnou rychlostí, rovněž dopředu i dozadu. Řídící jednotka může být vybavena frekvenčními měniči, které poskytují velmi hladký rozběh i zastavení pohybu v jednotlivých polohách.

Manuální tratě

Vozíky na manuálních tratí jsou poháněny ručně s minimálním usilím na pohyb dopředu i dozadu.

Vozík

Vozíky jsou vybaveny třecími vzpěrami, které jsou tlačeny na hnací řemen pomocí pružin. Tímto způsobem je síla přenášena na hnací desku a vozík se pohybuje třením dopředu. Použitím jednoduchého nebo dvojitého závěsu znamená, že různé konfigurace dovolují různé hmotnosti nákladu. Závěsné přepravní vozíky jsou kontrolpovány PLC nebo databázovým systémem, který může být spojen se stávajícím výrobním systémem.

Nosiče produktů

Pečlivou anlýzou je nosič produktu vyvinut a přizpůsoben potřebám a požadavkům. Navržen pro zacházení s mnoha různými částmi. Nastavitelná pracovní výška a otáčení může být integrováno dle požadavku.

Pracovní místo

Pracovní místo je navrženo podle práce a pozice obsluhy. Poloha nosiče je individuálně upravena pro nejlepší možnou ergonomii a produktivitu.

Zatáčky a spínače

Řízené zatáčky od 5°do 90°. Aby bylo možné je v systému vypnout či zapnout tam jsou spínače v úhlu 45° a 90° a to vpravo i vlevo.

Power & Free

Výrobní systémy potřebují skladové zóny pro správnou rovnováhu. OCS 150 závěsný dopravní systém s technologií Power & Free může zadržovat jak na hnané dráze, tak ve speciálním zásobovacím prostoru jako jsou robotické stanice, nakládka či vykládka.

Svislé dopravníky / plošiny

Svislé dopravníky / plošiny jsou nejlepším řešením, když je potřeba vozíky přepravovat svisle. OCS kompaktní svislé dopravníky zabírají minimální prostor a můžou být založeny do několika úrovní. Systém je může také přepravovat pod úhlem do 30° (stoupat či klesat) v závislosti na hmotnosti nákladu.

Kontrolní systém

Systém pro manipulaci s materiálem vyžaduje kompletní a pokročilý kontrolní systém, který prověřuje tok a množství zásoby ve výrobě. Vozíky mají čárové kódy nebo RFID pro identifikaci a sledovatelnost.

Náklady a funkce

OCS dopravní řešení nabízí více funkcí než běžné systémy Power & Free a podobné funkce jako v EMS electrific Monorail systému, ale s nižšími náklady. Technologie je efektivní a jednoduchá, protože system je velmi spolehlivý a náklady na údržbu nízké.