Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin. Kontaktujte nás ×

OCS 500 závěsný dopravník

OCS 500 závěsný dopravník – Do 500kg/m

OCS 500 závěsný dopravní systém zvládne zatížení do 500 kg/m. Základem systému je počet řízených a/nebo manuálních drah. K nim jsou připojeny spínače, zatáčky i skladové sekce pro maximální pohyb ve výrobě. Modulární systém je přizpůsoben hmotnosti zátěže a dalším parametrům. Systém umožňuje rychlé a snadné změny v dalším rozvoji výrobního procesu.

OCS 500 závěsný dopravník – Dopravní tratě

Dopravní tratě jsou jednoduché, spolehlivé a téměř zcela tiché. Hnací mechanismus se skládá z rotační trubky poháněné šnekovým motorem. Rychlost pásu se může měnit od 1 do 30 m/min. Růné části systému můžou běžet rozdílnou rychlostí, rovněž dopředu i dozadu. Řídící jednotka může být vybavena frekvenčními měniči, které poskytují velmi hladký rozběh i zastavení pohybu v jednotlivých polohách.

Manuální tratě

Vozíky na manuálních tratí jsou poháněny ručně s minimálním usilím na pohyb dopředu i dozadu.

Vozík

Vozíky mají čtyři nakloněná kolečka, která přenášejí tlak na rotační hliníkovou trubku. Tímto způsobem je rotační síla přenášena na nakloněná kolečka a vozík se pohybuje třením dopředu. Použitím jednoduchého, dvojitého nebo quattro vozíku znamená, že různé konfigurace dovolují různé hmotnosti nákladu. Závěsné přepravní vozíky jsou kontrolpovány PLC nebo databázovým systémem, který může být spojen se stávajícím výrobním systémem.

Nosiče produktu

Pečlivou anlýzou je nosič produktu vyvinut a přizpůsoben potřebám a požadavkům. Navržen pro zacházení s mnoha různými částmi. Nastavitelná pracovní výška a otáčení může být integrováno dle požadavku.

Pracovní místa

Pracovní místo je navrženo podle práce a pozice obsluhy. Poloha nosiče je individuálně upravena pro nejlepší možnou ergonomii a produktivitu.

Zatáčky a spínače

Řízené zatáčky od 5°do 180°. Flexibilní trubice vede vozík přes celou zatáčku a udržuje tak celkovou kontrolu a plynulý pohyb vozíku. Abychom nasměrovali vozík celým systémem tak používáme různé typy spínačů – 45° a 90° v obou směrech – pravý i levý.

Power & Free

Výrobní systémy potřebují skladové zóny pro správnou rovnováhu. OCS 500 závěsný dopravní systém s technologií Power & Free může zadržovat jak na hnané dráze, tak ve speciálním zásobovacím prostoru jako jsou robotické stanice, nakládka či vykládka.

Svislé dopravníky a plošiny

Svislé dopravníky / plošiny jsou nejlepším řešením, když je potřeba vozíky přepravovat svisle. OCS kompaktní svislé dopravníky zabírají minimální prostor a můžou být založeny do několika úrovní. Systém je může také přepravovat pod úhlem do 30° (stoupat či klesat) v závislosti na hmotnosti nákladu.

Kontrolní systém

Systém pro manipulaci s materiálem vyžaduje kompletní a pokročilý kontrolní systém, který prověřuje tok a množství zásoby ve výrobě. Vozíky mají čárové kódy nebo RFID pro identifikaci a sledovatelnost.

Náklady a funkce

OCS dopravní řešení nabízí více funkcí než běžné systémy Power & Free a podobné funkce jako v EMS electrific Monorail systému, ale s nižšími náklady. Technologie je efektivní a jednoduchá, protože systém je velmi spolehlivý a náklady na údržbu nízké.