Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin. Kontaktujte nás ×

VĚC: BOHEMIA BIKE

Vylepšená výroba jízdních kol a elektrokol

Leader Fox je tradiční český výrobce jízdních kol se sídlem v Českých Budějovicích. Leader Fox patří do Bohemia Bike Group a navrhuje a vyrábí různé druhy kol a elektrokol pro dospělé i děti.

Investice byla vynaložena na novou montážní linku, která zlepšuje výrobní procesy různých typů kol. Nová montážní linka šetří cennou podlahovou plochu ve výrobní hale, nabízí lepší pracovní podmínky pro operátory a je mnohem ergonomičtější než předchozí linka.

Společně se zákazníkem jsme navrhli nejvhodnější řešení dle jeho potřeb.

Systém OCS 500 je prostorově úsporný a poskytuje operátorům více místa. Díky modulárnímu řešení lze systém snadno použít pro různé typy kol na základě rychlých změn poptávky. Na montážní lince OCS je možné provádět montáž jednotlivých komponentů, předmontáž různých dílů, konečnou montáž, kontrolu kvality a balení.

Přeprava dílů mezi jednotlivými stanicemi je realizována pomocí závěsného dopravního systému ve výšce cca 3 metry nad podlahou výrobní haly.

Na základě velikosti produktu (rámu jízdního kola) byl navržen vhodný nosič pro maximální počet různých rámů. Výrobní kapacita je 50 000 kol/rok, přičemž hlavní podíl výroby tvoří elektrokola. Po připevnění k nosiči produktu je rám jízdního kola automaticky transportován přes montážní stanici. Po konečné montážní stanici je výrobek zabalen do přepravního obalu a prázdný nosič se automaticky přesune na začátek výrobního procesu.

Výhody:

  • Optimalizovaná podlahová plocha
  • Vylepšená kvalita
  • Ergonomické a prostorově úsporné
  • Zvýšená produkce
  • Bezolejový, čistý a tichý systém
Bohemia_16
Bohemia_14
Bohemia_15
Bohemia_21
Bohemia_18
Bohemia_17
created by dji camera
Bohemia_19
Bohemia_11

Potřebujete podobné řešení? Kontaktujte nás ještě dnes!