Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin. Kontaktujte nás ×

VĚC: NORD pohony

Účinná a bezpečná lakovací linka pro elektromotory

Průmysl povrchovývh úprav má složitý proces s mnoha kroky. Ať už se jedná o mokré lakování, lakování nebo elektroforetické nanášení na kovy, plasty nebo jiné materiály, které jsou povrchově ošetřeny a kde je prvořadý význam kladen na čistotu a bezpečnost.

Když společnost NORD Drivesystems modernizovala svá zařízení pro lakování elektromotorů pomocí nejmodernější technologie, bylo rozhoduto a spolupráci se společností Heimer a OCS. Do té doby se používalo řešení s řetězovým dopravníkem. Do nového oddělení bylo potřeba čistých a prostorově efektivních závěsných dopravníků.

NORD Drivesystems – jeden z předních světových výrobců technologie mechanických a elektronických pohonů – objednal předběžný návrh s pečlivě stanovenými požadavky. Společně s Heimer, který nabízí systém pro vše v oblasti lakování, jsme vyvinuli řešení založené na počtu stanic se stříkací kabinou a rovněž se zásobou a s požadavkem na zatížení.

Finishing Paint System - OCS Hang conveyor

Důležité parametry, které musíme vzít v úvahu, jsou ty, že motory musí být schopny se pohybovat tam i zpět, aby bylo možné je lakovat několikrát, rovněž jako postupná přeprava do skladu. Ze skladu motory musí jet na šest balicích stanic pro balení a další dodávky k zákazníkovi.

Řešením se stal systém OCS 500 závěsných dopravníků, který je včetně nakládací stanice, aby poskytl automatickou zásobu výrobků před vlastním měřením. Po měření jsou motory přepravovány do skladovacího prostoru, kde jsou různé díly automaticky vyloženy pomocí stohovacího jeřábu do skladovacího prostoru. Ze skladovacího prostoru jsou položky odesílány přes OCS závěsný dopravní systém do prostoru pro balení v požadovaném dodacím pořadí.

Dnes má NORD Drivesystems čisté, tiché a ergonomické lakovací zařízení s velmi hladkým pohybem, kde můžete stříkat všechny barvy pomocí většiny lakovacích programů. Dále proces a technologie závodu umožňují rychlé dodání, pokud je třeba něco upřednostnit.

Výhody

  • Bez použití oleje, čistý a tichý systém
  • Ergonomický a prostorově efektivní
  • Bezpečný dle směrnic ATEX
  • Může se pohybovat tam i zpět rozdílnou rychlostí
  • Sekvenčně řízený v závislosti na potřebách a požadavcích