Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin. Kontaktujte nás ×

VĚC: RIESE & MÜLLER

Efektivní montážní linka pro jízdní kola

Riese & Müller je německý výrobce prémiových elektrokol, nákladních kol a skládacích kol. Společnost, kterou v roce 1993 založili Markus Riese a Heiko Müller, dnes zaměstnává 550 lidí ve svém závodě v Mühltalu poblíž Darmstadtu a provozuje exkluzivní síť prodejců po celém světě. Riese & Müller svými inovativními produkty pomáhá formovat mobilitu zítřka a je odborníkem na nákladní kola a rychlá HS – kola. Společnost je synonymem udržitelného životního stylu, vývoje produktů zaměřených na uživatele a průkopnických technologií E-Bike. Kromě pokračujícího vývoje svých produktů zahrnuje celková strategie společnosti Riese & Müller odpovědnost za lidi a životní prostředí. Při své činnosti se společnost řídí svými čtyřmi pilíři odpovědnosti: kultura, ekologie, sociální odpovědnost a ekonomika.

V rámci plánování nové budovy chtěla společnost Riese & Müller přivést její výrobu na nejnovější úroveň techniky. Po návštěvě dalších výrobců kol s nainstalovanými systémy OCS nás Riese & Müller kontaktovali, abychom diskutovali o různých řešeních a možnostech montáže kol pomocí systému OCS Overhead Conveyor System.
Požadavek zahrnoval montáž elektrokol a nákladních kol, včetně systému SCADA (Supervisor Control and Data Acquisition) pro kontrolu toku materiálu a kontrolu časů procesu.

Projekt začal setkáním na místě ve starém výrobním závodě Riese & Müller, abychom pochopili požadavky a potřeby zákazníka. Na základě zkušeností z předchozích instalací jsme společně s jasnými potřebami zákazníka vyvinuli optimální rozvržení. Proces pokračoval průběžným dialogem o zabezpečení všech technických požadavků.
Rozdíl oproti předchozím instalacím spočíval v myšlence, že rámy a kola by měly být přivedeny na montážní linky prostřednictvím doplňkového systému na 2. úrovni, aby se zabránilo příliš velkému přenosu materiálu do montážní oblasti. Nosiče produktů na zakázku byly vyvinuty společně se zákazníkem na místě s prototypovými nosiči.
Díky flexibilitě systému OCS, získala společnost Riese & Müller kompaktní vyrovnávací mezisklad pro jednodenní výrobu s možností pozdějšího rozšíření.

Řešení je založeno na horním závěsném dopravníku OCS 500 pro výrobní linky a OCS 150 pro dopravu rámů a kol před instalací. Zahrnut byl také systém Scada a připojení k řízení toku materiálu a datovému skladu (FMS) společnosti Riese & Müller. Ke každému vozíku OCS je připevněna RFID značka, která zajišťuje jasnou identifikaci vozíku i produktu. Systém OCS 500 se používá k přepravě a montáži jízdních kol. Systém je navržen i bez pohonu a v každém případě jako montážní smyčka. K dispozici je pět montážních smyček pro e-kola a jedna montážní smyčka pro nákladní kola. Systém OCS 150 se používá k přepravě rámů a kol. V systému je pro oba produkty pouze jeden nosič produktu. Svislé dopravníky přepravují komponenty dolů do montážních smyček.

Udržitelnost – klíčový faktor při výběru dodavatele

Téma udržitelnosti bylo pevně zakotveno v podnikové strategii společnosti Riese & Müller. Jejich vize je jasná: Riese & Müller si přeje být nejudržitelnější společností v odvětví elektrokol do roku 2025.

OCS je součástí Axel Johnson International a její práce na udržitelnosti celé skupiny. Udržitelnost je jedním z hlavních principů skupiny a základní součástí obchodní strategie. Se základními hodnotami Lean, Clean & Green OCS poskytují dopravní řešení založená na patentované, čisté, flexibilní, ergonomické a tiché technologii založené na tření.

„Naše výrobky znamenají prvotřídní kvalitu a udržitelnost, což znamená špičkovou výrobu a partnery, kteří nám pomáhají dosáhnout těchto cílů. S OCS máme špičkový systém a po svém boku spolehlivého partnera “. Heiko Müller, generální ředitel R&M.