Budeme Vás kontaktovat do 24 hodin. Kontaktujte nás ×

VĚC: SAAB letecká konstrukce

Dopravní cesty ve výšce a bokem

Letecký průmysl je jedním z technicky nejvyspělejších odvětví na světě, kde jsou požadavky kladeny na čistotu, účinnost a extrémně vysokou přesnost. Společnost SAAB Aerostructures dala společnosti OCS za úkol vyvinout řešení pro přepravu komponentů mezi montážními stanicemi a NC stroji.

Po předchozí spolupráci se společností SAAB, oni věděli, že naše čisté a tiché závěsné dopravníky dávají flexibilitu a příležitost pro budoucí změny dle požadavku.

Aerospace SAAB

Jakkoliv výrobní řešení bylo pro SAAB nové a výzvou bylo, řídit sestavování mezi 16 různými montážními stanicemi a NC stroji. Stejně jako ve většině projektů, kde OCS vyvijí, vyrábí a instaluje systémy s použitím závěsných dopravníků, řešení předcházela úzká spolupráce se zákazníkem, který nám poskytl jasné standardy a požadavky na kompletní výsledky.

Po procesu podrobných náčrtů a výkresů bylo vyvinuto řešení s OCS 500 systémem, kde závěsný dopravník přepravuje komponenty (C-žebra a páky) mezi montážními stanicemi a NC stroji. Na 16 montážních pracovištích jsou díly nasazovány do přípravků, které jsou následně přepravovány do NC strojů a poté zpět na příslušnou montážní stanici. Přeprava se provádí ve výšce 6 metrů, a to příčně pomocí přepravních vozíků OCS. Pohyb nahorů a dolů je kontrolován pomocí frekvenčně řízeného zdvihacího zařízení s maximálním zatížením 1500 kg.

Výhody

  • Bez použití oleje, čistý a tichý systém
  • Ergonomické a prostorově úsporné
  • Umístění ve výšce i bokem
  • Frekvenčně řízený pohyb nahoru i dolů
  • Může se pohybovat tam i zpět